Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Moja pieśń” – koncert zespołu Janusz Prusinowski Kompania.

15 lipca – 18:00

40PLN

Wystąpią: Janusz Prusinowski – śpiew, skrzypce, harmonia, cymbały, lira korbowa, Piotr Piszczatowski – śpiew, werbel, baraban, basetla, skrzypce, Michał Żak – flet, szałamaja, klarnet, Szczepan Pospieszalski – trąbka.

Czołowy polski zespół folkowy, nagradzany wielokrotnie m.in. Folkowym Fonogramem Roku Polskiego Radia. Występują zarówno w wiejskich stodołach jak i w słynnych salach koncertowych świata „zarażając” szeroką publiczność muzyką ludową, zwłaszcza z regionu centralnej Polski. Szkolili się u najlepszych wiejskich muzykantów tworząc zarazem awangardową formację o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność z doświadczeniem współczesności, trasy koncertowe z działalnością edukacyjną w Polsce i na świecie. Inspirują ich źródła, ale koncertowali także z pianistą Januszem Olejniczakiem, trębaczem jazzowym Tomaszem Stańską czy jazzmanem Michałem Urbaniakiem.

Na koncercie w Praniu wykonają nie tylko muzykę źródeł, ale także własne interpretacje muzyczne poezji Tadeusza Nowaka, Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Rabindranatha Tagore oraz tekstów Janusza Prusinowskiego i Kai Prusinowskiej.

Szczegóły

Data:
15 lipca
Godzina:
18:00
Koszt:
40PLN
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content