Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

40 lat koncertów „Muzyka u Gałczyńskiego”

6 sierpnia – 17:00

25PLN

Poezja K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Wojciecha Wysockiego.

Muzyka: Motion Trio.

Utwory m.in. W. Lutosławskiego, F. Chopina, I. Paderewskiego w transkrypcji na akordeony oraz utwory J. Wojtarowicza, P. Baranka i M. Gałażyna.

Motion Trio – zespół, który przekracza wszelkie wyobrażenia o możliwościach brzmieniowych akordeonu, co ważne bez przetwarzania, udziału innych instrumentów, trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie. Założone ponad dwadzieścia pięć lat temu trio przeszło swą artystyczną drogę od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus.

Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul.

Trzynaście albumów wydanych do tej pory przez zespół zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej jak i klasycznej. Zespół gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.

Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (dla rodzin z dziećmi do lat 18)

Szczegóły

Data:
6 sierpnia
Godzina:
17:00
Koszt:
25PLN
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content