Otwarcie nowej wystawy w Muzeum

29 kwietnia Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu rozpoczyna nowy rozdział swojej historii: zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających po półtorarocznej przerwie związanej z remontem i zmianą stałej ekspozycji.

Remont i zmiana wystawy stałej zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska w ramach projektu nr LT-PL-5R-374 pn. „Świadczy o nas dziedzictwo kulturowe”.

 Wkład własny w projekcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Lider projektu: Powiat Piski.

 Nowa wystawa stała w muzealnych wnętrzach, przedstawia biografię K. I. Gałczyńskiego, historię jego pobytów na Mazurach, teatralne dokonania poety, muzykę w wierszach i do wierszy Gałczyńskiego a ostatnia sala jest poświęcona rodzinie Konstantego: jego związkowi z Natalią, córce Kirze i synowi Konstantemu.  Wystawa jest oparta na oryginalnych przedmiotach należących do Gałczyńskiego, całość uzupełniają multimedia, umożliwiające m.in. posłuchanie głosu poety, jego poezji, muzyki, która go inspirowała, jak i utworów muzycznych skomponowanych  do dzieł autora „Niobe”, obejrzenia fragmentów archiwalnych filmów. Stanowiska dźwiękowe na zewnątrz budynku są dodatkowym elementem opowieści.

Zapraszamy codziennie od 29 kwietnia do 7 maja od 10.00 do 17.00, a następnie codziennie oprócz poniedziałków.

Skip to content